اصول راهبردی جدید برای اقامت دائم استانی

1697815029482

اصول راهبردی جدید برای اقامت دائم استانی

IRCC اصول راهبردی جدیدی را برای PNP تعریف کرده است

IRCC دستورالعمل هایی را منتشر کرده است که نشان می دهد چگونه تصمیم می گیرد در مورد تخصیص ها برای PNP عمل کند.

CIC News یک درخواست دسترسی به اطلاعات (ATIP) را از اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) دریافت کرده است که اصول راهبردی جدیدی را برای چگونگی توزیع تخصیص های برنامه نامزد استانی (PNP) به استان ها توضیح می دهد.

استان ها محدودیت در تعداد نامزدهایی دارند که می توانند از طریق PNP دعوت کنند. هر سال، دولت فدرال تعداد خاصی از نامزدها را به هر استان و قلمرو اختصاص می دهد.

از طریق PNP، استان ها می توانند مهاجران اقتصادی را انتخاب کنند که  دارای مهارت ها، ارتباطات یا ویژگی های دیگر برجسته شده اند که یک استان برای حمایت از نیروی کار و اقتصاد خود نیاز دارد. استان ها و دولت فدرال مسئولیت مهاجرت را به طور مشترک بر عهده دارند. تمام استان ها و قلمروهای کانادایی (PTs) به جز نوناووت و کبک، که با دولت فدرال توافق جداگانه ای دارند، یک PNP دارند.

نامزدهایی که یک نامزد استانی را دریافت می کنند، سپس می توانند درخواست سکونت دائم خود را به   IRCC  ارائه دهند. به عنوان مثال، نامزدهای ورود سریع که یک دعوت نامه نامزدی دریافت می کنند، می توانند 600 امتیاز اضافی تحت سامانه رتبه بندی جامع در صورت پذیرش نامزد و ارائه یک درخواست PNP تأييدي به استاني كه آن هارادعوت كرده است، كسب كنند. به دست آوردن 600 امتیاز اضافی تضمین کننده دریافت دعوت نامه درخواست است.

گزارش می گوید با ایجاد پیش بینی پذیری بیشتر، IRCC در موقعیت بهتری برای تخصیص دعوت نامه های نامزدی به استان ها قرار خواهد گرفت و تعداد درخواست های دریافت شده را کاهش خواهد داد.

این وزارتخانه می گوید که ملاحظات کمّی منعکس کننده اهداف و نتایج مطلوب برنامه مهاجرت منطقه ای (مانند PNP و برنامه مهاجرت آتلانتیک) خواهد بود. این نشان خواهد داد سهم مهاجران اقتصادی نسبت به سهم جمعیت، و نرخ حفظ در هر  .  PT این داده ها به IRCC کمک خواهد کرد تعداد نامزدهای موجود در تخصیص خود را تعیین کند.

پس از اینکه IRCC تصمیم می گیرد در مورد افزایش حجم تخصیص استان، ملاحظات کیفی را برای تنظیم امتیازات استفاده می کند . IRCC از طریق مشورت ها بازخورد PT ها و سایر ذینفعان را جستجو می کند تا نیازهای آن ها را بهتر درک کند و تغییرات را اعمال کند. این شامل حسابداری برای تخصیص های دیگر است که حمایت از نیاز منطقه ای مانند برنامه مهاجرت اقیانوس آتلانتیک (AIP) یا پروژه مهاجرت روستایی و شمال را فراهم می کند.

برنامه مهاجرت اقيانوس آتلانتيك ATIP به AIP اشاره ويژه اي دارد. در سال اول، AIP  از یک مدل جمعيت استفاده كرده كه براساس درصد هر استان از جمعيت كل منطقه بود.  IRCC هنوز هم این روش را برای 2,000 تخصيص اول به كار مي گيرد.

پس از ارائه اين ظرفیت های تخصيص داده شده، IRCC  سپس استفاده گذشته از تخصيص ها، استراتژي های رشد مهاجرت استان و سهم فضای مهاجرت اقتصادی، مانند Express Entry يا PNP را در نظر مي گيرد.

ظرفیت های چند ساله برای برنامه کاندیدای استانی

دستورالعمل ها همچنین در برنامه چند ساله اخیرا تأیید شده برای PNP و برنامه مهاجرت اقیانوس آتلانتیک استفاده می شوند.

برنامه چند ساله جدید به شکلی شبیه به برنامه سطوح مهاجرت عمل خواهد کرد و تخصیص های دولت PT را برای سه سال پیش در نظر می گیرد، اگرچه تخصیص ها می توانند تغییر کنند.

قبلاً، تخصیص ها فقط یک سال در یک زمان اختصاص داده شده بود که چالش هایی را برای استان ها در برنامه ریزی زیرساخت ها مانند مسکن یا اطمینان از وجود خدمات بهداشت و درمان مناسب، و همچنین خدمات تسویه حساب برای تازه واردین ایجاد کرده است.

در آن زمان نیز اعلام شد که تعداد کل تخصیص های PNP برای سال 2023 تا 44٪ افزایش یافته است.

برنامه سطوح مهاجرت

برنامه جدید سطوح مهاجرت برای سال های 2024-2026 تا اول نوامبر امسال منتشر خواهد شد. این برنامه هدف های پذیرش سکونت دائم را برای سه سال آینده تعیین خواهد کرد و به شکل گیری استراتژی مهاجرت کانادا کمک خواهد کرد.

Share this post

Comments (3)

 • Joe Doe Reply

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae. Sed dui lorem, adipiscing in adipiscing et, interdum nec metus. Mauris ultricies, justo eu convallis placerat, felis enim ornare nisi, vitae mattis nulla ante id dui.

  ژوئن 28, 2016 at 1:03 ب.ظ
  • Joe Doe Reply

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae.

   ژوئن 28, 2016 at 1:04 ب.ظ
 • Joe Doe Reply

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra euismod odio, gravida pellentesque urna varius vitae, gravida pellentesque urna varius vitae.

  ژوئن 28, 2016 at 1:04 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *