دریافت ویزای کانادا همواره چالش برانگیز و در برخی موارد باعث نگرانی های زیادی بوده زیرا مستلزم تحقیق و کاغذبازی های زیادی است. با این حال مقامات کانادایی از مهاجران بالقوه می خواهند که مسیر ویزای درستی که با توجه به توانایی ها و شرایط هر فرد مناسب هست را انتخاب کنند و به یاد داشته باشیم که کشور کانادا به مهاجر نیازداشته و دارد. بنابراین اگر مسیر درستی را پیدا کنید برای شما نیز به راحتی دریافت ویزای کانادا میسر می شود. به طور کلی ویزاهای کانادا به چهار دسته اصلی که در زیر مشاهده می کنید تقسیم می شوند که هر یک از این دسته بندی ها گزینه های مختلفی را دارا می باشند که با بررسی دقیقتر و مقایسه درست امیدواریم شما بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

ویزاهای موقت

ویزای موقت کانادا یک گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند برای تحصیل کوتاه مدت، کاربرای یک زمان کوتاه یا تعطیلات به کانادا بیایند. اگر قصد دارید فقط برای مدت محدودی در کانادا باشید، ویزای موقت بهترین گزینه برای شماست.

ویزاهای تحصیلی

مزیت تحصیل در کانادا این است که شما حق دارید خانواده و همسر خود را با خود همراه کنید. همچنین می توانید پس از اتمام تحصیلات خود برای مجوز کار آزاد در کانادا اقدام کنید. این مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی است زیرا دولت کانادا حق کامل و آزادی کار را در حین تحصیل فراهم می کند.

ویزاهای کاری

با کار در کانادا می توانید تجربه کاری کانادایی به دست آورید که می تواند به شما کمک کند واجد شرایط اقامت دائم در اینجا شوید. اگر می خواهید برای برنامه های اقامت دایم از قبیل نامزد استانی یا اکسپرس اینتری درخواست دهید، به تجربه کار در کانادا نیاز دارید. اگر واجد شرایط برنامه کارگران ماهر فدرال نیستید، کار در کانادا می تواند بلیط شما برای اقامت دائم کانادا باشد.

اقامت دائم

مقیم دائم کانادا (PR) به شخصی گفته می شود که به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت کرده است. این بدان معناست که برای زندگی (و کار) در کانادا نیازی به ویزا یا اجازه اقامت موقت ندارید و تا زمانی که وضعیت اقامت دائم  خود را حفظ کنید، می توانید به طور همیشگی در کانادا بمانید و بعد از آن با رعایت کردن شرایط لازم آن را به شهروندی کانادا تبدیل کنید. دولت کانادا برای دریافت این نوع اقامت برنامه های مختلفی را بنا به شرایط متنوع ایجاد کرده است